top of page

Антикорупційна політика ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «КИЇВСЬКА ШКОЛА ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ІМЕНІ СЕРГІЯ НИЖНОГО»

Загальні положення

Цим документом визначається політика ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «КИЇВСЬКА ШКОЛА ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ІМЕНІ СЕРГІЯ НИЖНОГО» (далі – Організація) щодо запобігання і протидії корупції (далі – Політика). Політика містить комплекс правил, стандартів і процедур щодо виявлення, протидії та запобігання корупції у діяльності, які є обов’язковими для виконання усіма працівниками.

Політика затверджена керівником (директором) після її обговорення з працівниками.

Політика переглядається на постійній основі з метою забезпечення дотримання вимог застосовного законодавства та стандартів Організації.

Зміст Політики може бути переглянутий за результатами:

1) звіту за результатами оцінки корупційних ризиків у діяльності;

2) здійснення посадовою особою, відповідальною за реалізацію Політики (далі – уповноважений) нагляду, контролю та моніторингу за дотриманням Політики, а також оцінки результатів здійснення передбачених нею заходів;

3) аналізу практики виконання уповноваженим своїх посадових обов’язків;

4) проведення уповноваженим анкетування, обговорення та консультацій із працівниками, керівником (директором).

1. Сфера застосування.

Ця Політика розповсюджується на всіх працівників, її керівників та співробітників, а також застосовується у правовідносинах із діловими партнерами, донорськими структурами, органами державної влади, органами місцевого самоврядування.

2. Ключові поняття.

Ділова етика 

Ділова етика охоплює сукупність керівних принципів та правил, яких Організація дотримується під час роботи.

Неправомірна вигода

Неправомірною вигодою є грошові кошти або інше майно, а також будь-які переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи чи інші вигоди нематеріального чи негрошового характеру, які обіцяють, пропонують, надають або одержують без законних на те підстав.

Компенсаційні  платежі

Компенсаційні платежі виникають тоді, коли постачальники платежі («відкати») товарів чи послуг платять частину їх винагороди особам, які приймають рішення про укладення договорів чи інших правочинів на користь таких постачальників.

Стимулюючі платежі

Стимулюючими платежами є невеликі за розміром платежі посадовим особам з метою сприяння/прискорення/спрощення чи, у певних випадках, належного виконання встановлених законодавством рутинних процедур.

Корупція

Корупцією є: (І) використання посадовою особою наданих їй службових повноважень чи пов’язаних з ними можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або (ІІ) прийняття обіцянки/пропозиції неправомірної вигоди для себе чи інших осіб або (ІІІ) обіцянка/пропозиція чи надання неправомірної вигоди посадовій особі (або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам), з метою схилити цю особу до протиправного використання її повноважень чи пов’язаних з ними можливостей.

Правопорушення, пов’язані з корупцією

Такими порушеннями є діяння, що не містять прямих ознак корупції, але порушують вимоги, заборони та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції», та за які законодавством встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Посадова особа

Посадовими особами є: (1) особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у відповідності до положень статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», в т.ч. працівники органів державної влади та місцевого самоврядування (народні депутати та депутати місцевих рад, судді, прокурори, посадові та службові особи правоохоронних органів, будь-які державні службовці тощо); (2) посадові особи державних та комунальних підприємств, установ та організацій; (3) аудитори, нотаріуси, незалежні посередники; (4) посадові особи іноземних держав; (5) посадові особи міжнародних організацій, іноземні судді; (6) службові особи приватних компаній; (7) інші особи, які за своїм статусом прирівняні до зазначених вище категорій згідно з положеннями антикорупційного законодавства.

Близькі особи

До кола близьких осіб (відповідно до Закону України «Про запобігання корупції») входять особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом і мають взаємні права та обов'язки із суб'єктом (крім осіб, взаємні права та обов'язки яких із суб'єктом не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі, а також - незалежно від зазначених умов - чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням згаданого суб'єкта.

Викривач

Викривачем вважається працівник, який повідомив про ознаки порушення вимог Політики, виявлення ознак корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення.

3 Керівні принципи

3.1. Нетерпимість до проявів корупції

Директор (керівник) суворо дотримується положень Політики та не буде допускати жодних поступок у разі вчинення корупції та пов'язаних з ними правопорушень суб’єктами, на які поширює свою дію ця Політика. Директор Організації вважає недотримання вимог цієї Політики істотним порушенням, що може потягнути за собою накладення дисциплінарних стягнень чи припинення ділових стосунків.

3.2. Неправомірна вигода та компенсаційні платежі (відкати)

Організація не задіяна у жодних корупційних діяннях, прямо чи  опосередковано не надає та не отримує неправомірної вигоди, в тому числі компенсаційних платежів (відкатів).

Організація забороняє своїм працівникам бути задіяними у корупційних діяннях, наданні чи отриманні неправомірної вигоди, в тому числі компенсаційних платежів від посадових осіб чи приватних осіб

Кожен працівник, який взаємодіє із зовнішніми партнерами, посередниками чи постачальниками послуг, повинен забезпечувати доведення Політики до відома таких осіб перед вступом у відносини та періодично протягом їх існування.

Доведення Політики до відома всіх партнерів без виключення повинне бути підтверджене листом контрагента про обізнаність з положеннями Політики та згодою дотримуватися застосовних до контрагента вимог, а також шляхом включення відповідного положення до договору з контрагентом.

3.3. Стимулюючі платежі

Організація та її працівники не будуть здійснювати стимулюючих платежів, навіть якщо такі платежі є місцевою практикою. Ми розуміємо, що відмова у здійсненні стимулюючих платежів може призвести до комерційних затримок, наприклад, в обробці дозвільних документів, що може потягнути за собою додаткові втрати.

Якщо працівнику Організації буде висунена вимога у сплаті стимулюючого платежу, чи виникнуть підстави вважати, що такий платіж є необхідним, такий працівник повинен негайно доповісти про цю обставину своєму безпосередньому керівнику та/або уповноваженому.

3.4. Посадові особи

Корупція та правопорушення, пов'язані з корупцією, вчинені щодо посадової особи, є серйозним злочином та правопорушенням, які можуть призвести до ув’язнення винних осіб, значних штрафних санкцій щодо винних осіб, а також спричинити велику шкоду репутації Організації.

3.5. Подарунки, гостинність та відшкодування витрат

Працівникам забороняється обіцяти, пропонувати, надавати чи одержувати від третіх осіб грошові кошти, подарунки, прояви гостинності, винагороди, переваги, пільги та інші цінності, які можуть вплинути на незалежність будь-якої зі сторін, на прийняття рішень на їх користь чи призвести до неналежного виконання посадових обов’язків.

Працівники можуть пропонувати чи приймати подарунки, які відповідають загальновизнаним уявленням про гостинність. При визначенні того, чи відповідає пропонований подарунок загальновизнаним уявленням про гостинність, працівники повинні враховувати вартість подарунку чи іншого блага та те, як часто такий подарунок/цінність пропонується та за яких обставин. У будь-якому випадку працівники повинні переконатися у тому, що подарунок чи благо:

- пропонується як вираз доброї волі та не в очікуванні зворотної послуги (подарунок, метою якого є отримання зворотної послуги, може бути розцінений як надання/отримання неправомірної вигоди);

- відповідає загальновизнаним уявленням про гостинність (наприклад, подарунки у вигляді сувенірної продукції, букети квітів, зокрема, з нагоди дня народження, ювілею або загальновизнаного свята, пригощення їжею та напоями, відшкодування транспортних витрат за умови, що ці подарунки чи блага не впливатимуть на прийняття особою, яка їх приймає, неупереджених рішень або не створюватимуть враження, що це може впливати на їхні рішення);

- надається відкрито та прозоро і не призведе до негативних репутаційних наслідків для у разі публічного оголошення;

- відповідає положенням застосовного законодавства та внутрішнім правилам прийняття подарунків особи, яка їх приймає;

- забезпечений попереднім дозволом відповідальної особи у встановлених цією Політикою випадках. У разі виникнення сумнівів щодо процедури отримання дозволу працівник повинен звернутися за роз’ясненням до керівника Організації.

3.6. Конфлікт інтересів

Працівники повинні уникати ситуацій чи угод, за яких їх особисті інтереси будуть суперечити чи можуть бути розцінені як такі, що суперечать службовим обов’язкам працівника чи інтересам Організації. Прикладами конфлікту інтересів можуть бути:

використання інформації, отриманої у ході виконання службових обов’язків з метою отримання особистої вигоди; передання інформації про вантажі третім особам, які не уповноважені на отримання такої інформації; призначення в особисте підпорядкування чи сприяння просуванню близьких осіб та друзів; сприяння встановленню ділових стосунків з донорами задля досягнення власних інтересів

Працівники також повинні уникати ситуацій, за яких отримують можливість використати безкоштовно надану продукцію, що поставляється на Організацію

Працівники обов’язані не пізніше наступного робочого дня з дати, коли дізналися чи повинні були дізнатися про наявність у них конфлікту інтересів, письмово повідомляти про це Керівника, не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів і вжити заходів щодо врегулювання реального або потенційного конфлікту інтересів.

У разі неналежного повідомлення чи не повідомлення про конфлікт інтересів у встановленому цією Політикою порядку, працівник може бути притягнений до дисциплінарної відповідальності у вигляді догани чи звільнення.

3.7. Фінансові видатки

Будь-які витрати, пов’язані зі статутною діяльністю, повинні бути прозорими та належним чином задокументованими. Обрання підрядників та здійснення видатків не здійснюється у якості прикриття корупції та правопорушень, пов'язаних з корупцією, та повинно відповідати керівним принципам, закріпленим у цій Політиці, також вимогам законодавства України.

Придбання активів здійснюється відповідно до затверджених проєктів розвитку Організації. Має забезпечуватися належний рівень обліку та збереження майна організації, проведення періодичної інвентаризації. Списання та реалізація не задіяного у процесі статутної діяльності майна здійснюється відповідно до умов законодавства на конкурентних умовах.

Організація, та її співробітники буде здійснювати платежі лише тим організаціям, які встановили та дотримуються високих стандартів прозорості та фінансової звітності, мають власні антикорупційні політики.

 

3.8. Закупівлі

Відбір постачальників/підрядників здійснюється відповідно до принципів недискримінаційності, належності та економічної обґрунтованості. Встановленню ділових відносин має передувати перевірка: ділової репутації, наявності судових проваджень, зв’язків з особами щодо яких введено санкції відповідно до Закону України «Про санкції», зв’язків з громадянами країни-агресора, зв’язків з компаніями, що ведуть торгівлю з країною-агресором та на наявність інших ризик-факторів, що можуть вплинути на репутацію та/або ризик-оцінку Організації органів фінансового контролю.

При закупівлі товарів/послуг, що мають загальнопоширений (доступний) характер, має забезпечуватися конкурентний підхід – підбір та оцінка кількох альтернативних пропозицій. Аналіз та оцінка пропозицій повинна ґрунтуватися на оцінці вартості, умов постачання/виконання, вартості та доступності ремонту.

При закупівлі експертних послуг та/або товарів індивідуального виготовлення має забезпечуватися оцінка економічної ефективності життєвого циклу товару/послуги.

3.9. Управління персоналом

Прийняття та звільнення з роботи ґрунтується на принципах професійності та економічної доцільності. Особа, яка приймає рішення щодо прийняття чи звільнення має утриматися від прийняття неправомірної вигоди від кандидата. Працівник має невідкладно поінформувати уповноваженого або Національне агентство з питань запобігання корупції щодо пропозицій надання неправомірної вигоди для підвищення грошових виплат/оплати праці. 

Під час відряджень співробітників їм забезпечується відшкодування за проїзд, харчування, проживання та інші товари/послуги для досягнення ділової мети в межах норм встановлених законодавством і на підставі підтверджуючих документів. Працівник повинен утримуватися від надання для відшкодування особистих або інших витрат, що не пов’язані з метою відрядження.

4. Організація системи запобігання та протидії корупції

Здійснення заходів щодо виконання (реалізації) Політики в межах своїх повноважень провадять:

2) керівник Організації;

3) уповноважений, правовий статус якого визначається Політикою;

4) інші працівники.

Оцінка корупційних ризиків проводиться уповноваженим.

До оцінки корупційних ризиків за ініціативою уповноваженого можуть залучатися інші працівники, а також незалежні експерти чи спеціалісти.

Метою оцінки корупційних ризиків є запобігання, виявлення і усунення корупційних ризиків у діяльності), керівника та працівників Організації.

5. Облік та аудит

Працівники зобов’язані вести належний облік діяльності. Ведення паралельної бухгалтерії суворо забороняється. Неприпустимими є приховані рахунки і операції, що не відображені у бухгалтерській звітності.

6. Управління ризиками

Перед встановленням ділових відносин та під час реалізації проєктів,  співробітник проводить належну аналітичну перевірку щодо ризик-факторів постачальників, підрядників та інших осіб, що залучаються Організацією для виконання статутних завдань.

Керівник на підставі підготовленої аналітичної інформації приймає рішення щодо встановлення чи відмови від встановлення ділових відносин.

При здійсненні ділових відносин має забезпечуватися декларування підрядниками/постачальниками наявності належної системи оцінки ризиків та стандартів етичної діяльності їх постачальників та підрядників відповідно, відстеження ділових відносин з особами до яких застосовано санкції чи мають зв’язки з країною-агресором.

За наявності інформації про наявності у ланцюгу постачальників підсанкційних осіб та/або осіб країни агресора керівник має прийняти рішення про негайне припинення ділових відносин та відшкодування збитків, завданих репутації Організації.

7. Навчання персоналу з питань запобігання корупції

Проведення заходів з питань запобігання корупції здійснюється для працівників з метою надання базових знань з питань антикорупційного законодавства, підвищення рівня виконання вимог Політики, формування антикорупційної культури, а також виховання нетерпимості до корупції.

Заходи можуть проводитися як для всіх працівників, так і окремо для керівника та/або засновників (учасників).

Навчання персоналу з питань запобігання корупції здійснюється для працівників при прийнятті на роботу та не рідше одного разу в рік для працюючих співробітників.

8. Недотримання вимог Політики

Наслідки

Недотримання вимог цієї Політики може призвести до наступних негативних наслідків

- застосування заходів кримінально-правового характеру у вигляді штрафів у значних розмірах;

- матеріальна відповідальність;

- завдання значної шкоди репутації

- визнання недійсними договорів, укладених у результаті чи з метою корупції, правопорушень, пов'язаних з корупцією, чи інших незаконних діянь.

Наслідки для працівника

Недотримання вимог цієї Політики може призвести до наступних негативних наслідків для працівника:

- кримінальна відповідальність, включаючи накладення штрафів у значних розмірах та ув’язнення;

- внесення особи до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення;

- матеріальна відповідальність;

- дисциплінарна відповідальність, включаючи звільнення;

- завдання шкоди репутації працівника.

Якщо працівник порушить вимоги та обмеження цієї Політики, Організація не буде забезпечувати працівника юридичною допомогою у разі притягнення такого працівника до відповідальності.

9. Контроль за дотриманням та оцінка корупційних ризиків

Організація буде не рідше одного разу в рік проводити моніторинг дотримання вимог цієї Політики та формувати звіт за результатами проведення такого моніторингу.

Оцінка корупційних ризиків, запобігання таким ризикам, виявлення та усунення їх знаходяться у компетенції уповноваженого.

За результатами оцінки корупційних ризиків у діяльності Компанії Менеджер готує письмовий звіт, що підписується директором.

10. Умови конфіденційності інформування працівниками про факти порушень антикорупційних вимог Працівникам Організації гарантується конфіденційність їх повідомлень керівнику, уповноваженому про виявлені ознаки порушень Антикорупційної політики, корупційних чи пов’язаних з корупцією правопорушень в діяльності інших працівників Організації та повідомлень про факти підбурення працівників Організації до вчинення корупційних чи пов’язаних з корупцією правопорушень.

Повідомлення про виявлені ознаки порушень Антикорупційної політики, а також повідомлення про факти підбурення працівників Організації до вчинення корупційних чи пов’язаних з корупцією правопорушень можуть бути здійснені в письмовій формі, шляхом надсилання листа електронною поштою на адресу s.kucheruk@kspa.com.ua.

Будь-які дані, що дають можливість ідентифікувати особу, яка повідомила про факти підбурення до вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення або про виявлення ознак порушення вимог Антикорупційної політики, вчинення працівниками чи іншими особами корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, належать до конфіденційної інформації та охороняються згідно з законом.

Особи, залучені до перевірки викладеної у повідомленні інформації, не в праві її розголошувати.

11. Процедури захисту працівників, які повідомили інформацію про корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення

Керівник в межах своїх повноважень забезпечує умови для захисту осіб, які надають допомогу в запобіганні, виявленні та протидії корупції в Організації.

Інформація про працівника, який повідомив про ознаки порушення вимог Антикорупційної політики, виявлення ознак корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення (далі - викривач), не може бути розголошена, крім випадків, встановлених законом.

Викривача не може бути звільнено чи примушено до звільнення, притягнуто до дисциплінарної відповідальності чи піддано з боку керівництва іншим негативним заходам впливу (переведення, атестація, зміна умов праці, відмова в призначенні на вищу посаду, скорочення заробітної плати тощо) або загрозі таких заходів впливу у зв’язку з повідомленням ним про порушення вимог антикорупційного законодавства та/або вимог Антикорупційної політики.

У разі витоку конфіденційної інформації про викривача керівник Організації повинен невідкладно вжити всіх заходів для уникнення настання негативних наслідків для викривача, пов’язаних з таким розголошенням.

Політика охорони здоров'я, безпеки та навколишнього середовища

ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «КИЇВСЬКА ШКОЛА ДЕРЖАВНОГО  УПРАВЛІННЯ ІМЕНІ СЕРГІЯ НИЖНОГО»

Цей політичний документ був підготовлений, щоб визначити спосіб, яким ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «КИЇВСЬКА ШКОЛА ДЕРЖАВНОГО  УПРАВЛІННЯ ІМЕНІ СЕРГІЯ НИЖНОГО» має намір керувати охороною здоров'я та безпекою та відповідати вимогам охорони здоров'я та безпеки на роботі тощо. Цей акт вимагає від роботодавця підготувати заяву загальної політики щодо охорони здоров'я та безпеки на роботі та організації та домовленостей, створених для виконання цієї політики.

Система документів з охорони здоров'я, безпеки та природокористування міститься в цьому документі політики та пов'язаних з ним інструкціях, оцінках та керівних документах розроблена з метою задоволення законодавчих вимог до Системи управління безпекою для забезпечення здоров'я та безпеки всього персоналу, пов'язаного з робочою діяльністю, включаючи підрядників, відвідувачів та громадськість.

Політика та пов'язані з нею документи застосовуються як визначені для всіх працівників, зайнятих або залучені ГО на договірній основі, відповідно до роботи, що виконується. Обов'язок персоналу, який бере участь, застосовувати вимоги цих документів до своєї роботи.

Заява про політику в галузі охорони здоров'я та безпеки

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «КИЇВСЬКА ШКОЛА ДЕРЖАВНОГО  УПРАВЛІННЯ ІМЕНІ СЕРГІЯ НИЖНОГО» (далі - ГО) повністю зобов'язується вести свою діяльність таким чином, щоб мінімізувати ризик заподіянні шкоди або поганому здоров'ю людей, заподіянню шкоди власності або навколишньому середовищу.

ГО має моральний і юридичний обов'язок захищати, наскільки це обґрунтовано можливо, здоров'я, безпеку і добробут своїх співробітників і всіх, хто може постраждати від дій її співробітників.

ГО повністю приймає свої зобов'язання та обов'язки, які будуть досягнуті:

  • Виконання своїх обов'язків як роботодавця робити все, що обґрунтовано практикується для запобігання нещасних випадків, травм і шкоди здоров'ю.

  • Забезпечення та підтримка безпечних умов праці, які мінімізують ризики для здоров'я, безпеки та добробуту. Обмеження несприятливого впливу на територію, в якій проводяться заходи, і прилеглої до неї території.

  • Забезпечення того, щоб всі співробітники відігравати активну участь у забезпеченні здоров'я та безпеки ГО шляхом консультацій з ними та надання їм відповідної інформації, інструкцій, навчання та нагляду, щоб вони розуміли свою роль всередині.

  • Встановлення стандартів, які відповідають відповідним законодавчим вимогам, що стосуються охорони здоров'я, безпеки та добробуту щодо впливу на працівників, підрядників, відвідувачів та громадськість.

  • Захисту співробітників та інших від передбачуваних небезпек, пов'язаних з робочою діяльністю, процесами та робочими системами.

  • Забезпечення того, щоб при впровадженні нової техніки, обладнання, процесів або приміщень були надані адекватні вказівки, інструкції, навчання та нагляд для розроблення безпечних методів роботи.

  • Забезпечення того, щоб всі заходи, які проводяться та обладнання зберігаються в безпечному стані і підлягають плановим і обов'язковим перевіркам і експертизам.

  • Забезпечення того, щоб підрядники, які проводять роботи/надають послуги для ГО, були поінформовані про відповідні стандарти, і контролюються для забезпечення дотримання, не принижуючи законні обов'язки підрядників щодо дотримання встановлених законом вимог.

ГО зобов’язується донести політику охорони здоров'я та безпеки для всіх співробітників, і вона буде у вільному доступі для громадськості. Ця політика буде переглядатися і оновлюватися за необхідності відповідно до чинного законодавства.

Ця політика, що підтримується інструкціями, процедурами та організаційними домовленостями, застосовується до всіх видів діяльності, що здійснюються ГО.

Усі керівники застосовуватимуть цю політику. Голова несе персональну відповідальність за здоров'я та безпеку діяльності ГО.

Заява про екологічну політику

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «КИЇВСЬКА ШКОЛА ДЕРЖАВНОГО  УПРАВЛІННЯ ІМЕНІ СЕРГІЯ НИЖНОГО» визнає свій внесок як споживача ресурсів у зростаючий глобальний екологічний тягар і визнає свою відповідальність перед майбутніми поколіннями, втіливши ділові практики, що сприяють сталому розвитку.

Наша Екологічна політика повинна заслужити довіру співробітників, клієнтів і громадськості, продемонструвавши нашу прихильність до дотримання відповідного природоохоронного законодавства і мінімізувати забруднення, використання ресурсів і відходів шляхом постійного поліпшення продуктивності в усіх сферах діяльності ГО.

ГО визнає необхідність працювати таким чином, щоб відображати гарне управління навколишнім середовищем.

Ми будемо:

  • Послідовно підвищувати обізнаність і надавати необхідні тренінги всім нашим співробітникам і партнерам, щоб забезпечити екологічно відповідальні концепції інтегровані в їх нормальну практику роботи.

  • Використовувати продукти, які мають незначний вплив на навколишнє середовище, де існують відповідні варіанти.

  • Скорочувати споживання ресурсів (енергія, матеріали та упаковка).

  • Мінімізувати відходи за допомогою зобов'язання повторно використовувати або переробляти там, де це можливо.

  • Визначати маршрути зберігання, передачі та захоронення контрольованих відходів під обов'язком догляду.

  • Регулярно контролювати та переглядати наші екологічні показники.

Наш обов'язок – забезпечити належне управління навколишнім середовищем у всіх проектах, в які ми залучені, і ми будемо прагнути впливати на партнерів, щоб продемонструвати позитивну екологічну прихильність.

ГО буде доносити екологічну політику до всіх співробітників компанії і вона буде у вільному доступі для бенефіціарів і громадськості.

Усі керівники застосовуватимуть цю політику. Голова несе персональну відповідальність за екологічні показники ГО та підписує цю заяву про політику на знак визнання цього.

Розділ 1: Організація

Загальна організація

Заходи з охорони здоров'я, безпеки та добробуту будуть організовані Головою з додатковими порадами та ресурсами, які залучаються там, де це доречно від зовнішніх організацій.

Голова несе загальну відповідальність за питання охорони здоров'я, безпеки, добробуту та навколишнього середовища.

ГО несе відповідальність за моніторинг політики охорони здоров'я та безпеки в будівлях які використовуються для діяльності.

Конструктивні пропозиції щодо поліпшення здоров'я, безпеки та добробуту вітаються від будь-якого співробітника.

Загальні обов'язки

Керівництво несе відповідальність за реалізацію політики ГО в галузі охорони здоров'я, безпеки та охорони навколишнього середовища та визначення політики з питань охорони здоров'я, безпеки, добробуту та навколишнього середовища, включаючи перегляд цієї політики.

Очікується, що всі співробітники орієнтовані на особистий приклад і подбають про здоров'я, безпеку і благополуччя себе і оточуючих, на яких можуть вплинути їхні дії або бездіяльність, а також захист навколишнього середовища від їх робочої діяльності.

Очікується, що співробітники, які відповідають за нагляд, сприятимуть та заохочуватимуть безпеку та екологічну обізнаність працівників, які перебувають під їхнім контролем.

Керівники, за підтримки призначеного радника з безпеки, будуть стежити за дотриманням вимог і надавати консультації з питань охорони здоров'я, безпеки, добробуту та навколишнього середовища.

Консультації

Співробітники будуть проінструктовані відповідно до Правил охорони здоров'я та безпеки. Інструктування буде або безпосередньо з працівниками, або з групою співробітників. Інформація буде надана спочатку, щоб забезпечити достатній час для розгляду коментарів та зворотного зв'язку співробітників та будь-яких необхідних змін, внесених до пропозицій.

Розділ 2: Обов'язки

Наступні обов'язки є основними обов'язками призначених працівників і є доповненням до обов'язків, викладених у загальних обов'язках.

Обов'язки керівництва

Для забезпечення доступності достатніх ресурсів для задоволення потреб охорони здоров'я, безпеки та навколишнього середовища:

  • Регулярно переглядати політику охорони здоров'я, безпеки та добробуту з відібраними консультантами.

  • Забезпечити особистий приклад безпечної поведінки та ставлення.

  • Призначити компетентних осіб для управління здоров'ям, безпекою та навколишнім середовищем.

Обов'язки уповноваженого, відповідального за безпеку здоров'я та навколишнє середовище:

  • Нести загальну відповідальність за здоров'я, безпеку та навколишнє середовище.

  • Забезпечувати детальні розслідування інцидентів та випадків, щоб запобігти повторному виникненню.

  • Забезпечувати зв'язок із зовнішніми організаціями, коли це необхідно, щоб звернутися за порадою або додатковими ресурсами.

Обов'язки менеджменту

  • Забезпечити реалізацію заходів та процедур щодо проектів, за які вони несуть відповідальність.

  • Для того, щоб всі співробітники, які під їх контролем, отримали відповідне навчання і досвід для виконання своїх виділених обов'язків і завдань.

  • Забезпечити особистий приклад безпечної поведінки та ставлення.

  • Перевіряти всі конкретні небезпечні ділянки і розробити оцінку ризиків і методи роботи, як це вимагається спільно з уповноваженим, відповідальним за безпеку здоров'я та навколишнє середовище.

  • Для контролю за виконанням політики та домовленостей забезпечувати коригування негативної практики або діяльність, які не відповідають політиці компанії.

  • Організувати медичне спостереження (за необхідності).

  • Зв'язуватися із зовнішніми організаціями, коли це необхідно, щоб отримати додаткову експертизу.

Забезпечити здоров'я, безпеку та добробут на роботі співробітників шляхом:

  • Відповідної оцінки ризиків.

  • Безпечної системи роботи.

  • Безпечного обладнання.

  • Нагляд, навчання, інструктаж, інформація.

  • Інформація та інструкції про здоров'я та безпеку.

  • Безпечне місце роботи та безпечний доступ/вихід.

  • Безпечне та здорове робоче середовище.

  • Відповідний одяг та засоби індивідуального захисту (за необхідності).

  • Благополуччя робочих приміщень та прилеглої території.

  • Особистого прикладу безпечної поведінки та ставлення.

Обов'язки співробітників

  • Дотримуйтесь інструкцій, інструкцій і домовленостей, наданих керівництвом при роботі (де це необхідно і можливо).

  • Перед використанням переконайтеся, що робочі місця безпечні.

  • Слідкуйте за процедурами утилізації відходів.

  • Переконайтеся, що робота проводиться відповідно до коротких, методичних заяв та оцінки ризиків, а інші використовують визначені заходи контролю.

  • Переконайтеся, що правильні засоби індивідуального захисту наявні та використовуються правильно.

  • Переконайтеся, що будь-яке обладнання використовуються безпечно та відповідно до призначення.

  • Переконайтеся, що робота використовується без ризику для здоров'я та безпеки інших осіб, які можуть постраждати від нашої діяльності.

  • Надавати першу допомогу співробітникам, як потребують допомоги.

  • Переконайтеся у наявності аптечки, а також наявності ліків та лікувальних засобів належної якості.

  • Повідомити про аварії або інциденти керівництву та допомогти з звітами щодо події і, де це необхідно, допомогти в будь-якому розслідуванні аварій/інцидентів.

  • Прочитати та зрозуміти політику охорони здоров'я та безпеки, так і дотримуватися встановлених положень та завдань.

  • Використовувати тільки робоче обладнання в якості проінструктованого і навченого. Несанкціоноване використання обладнання не допускається; ремонт або модифікація не дозволені, якщо не надано відповідних повноважень. Для перевірки робочого обладнання до його використання та будь-яких пошкоджень обладнання слід повідомити керівника.

  • Бути в курсі і розуміти аварійні процедури в разі пожежі або нещасного випадку.

  • Повідомити про всі аварії керівнику, включаючи ті, де не сталося травм.

Обов'язки водіїв транспортних засобів компанії:

  • Не вживати алкоголь або приймати ліки, які можуть вплинути на здатність водіння перед водінням вашого транспортного засобу.

  • Повідомити ГО про всі засудження/правопорушення та нещасні випадки, що виникають під час роботи.

  • Прочитати та зрозуміти політику охорони здоров'я та безпеки, так і дотримуватися встановлених положень та завдань.

  • Повідомити про аварії або інциденти керівництву та допомогти з звітами щодо події і, де це необхідно, допомогти в будь-якому розслідуванні аварій.

Залучення зовнішніх організацій

  • Консультувати ГО з підготовки та огляду політики компанії з охорони здоров'я, безпеки та соціального забезпечення.

Для надання консультацій з наступних питань:

  • Правові вимоги, що впливають на здоров'я, безпеку, добробут та навколишнє середовище.

  • Одяг та засоби для особистого захисту.

  • Методи роботи, обладнання або матеріали, які можуть знизити ризики.

  • Потенційні небезпеки на об'єктах, фактори здоров'я та безпеки, що впливають на вибір та обладнання тощо.

  • Провести перевірки (атестації) відповідних робочих місць, за запитом.

  • Провести розслідування аварій, нещасних випадків, за запитом.

  • Допомога в повідомленнях і роботі з екологічною службою, службою охорони здоров'я та безпеки та правоохоронних органів.

Розділ 3: Домовленості

Внутрішні комунікації

Вся відповідна інформація про безпеку буде надана в усіх приміщеннях, що використовуються ГО. Це буде включати в себе:

  • Політики в галузі охорони здоров'я та безпеки.

  • Інструкції з пожежної безпеки.

  • Правила надання першої домедичної допомоги.

  • Правила поводження з вибухонебезпечними предметами.

  • Правила безпеки поводження під час сигналів «повітряна тривога».

  • Інші інструкції з техніки безпеки, що стосуються цього робочого місця.

Політика та домовленості для навчання

ГО дуже серйозно ставиться до здоров'я, безпеки та добробуту відвідувачів/слухачів. Всі відвідувачі/слухачі мають право на навчання, яке відбувається в безпечному, здоровому та підтримуючому середовищі. Крім того, ми вважаємо, що безпечне навчання має важливе значення для максимізації досвіду та досягнень слухачів.

Ми вважаємо здоров'я та безпеку невід'ємною частиною якості. Ми прагнемо мати ефективну систему управління охороною здоров'я та безпекою та продемонструвати постійне вдосконалення. Концепція «Безпечного навчання» є центральною в нашій політиці. Ми будемо сприяти підвищенню рівня безпеки, обізнаності та вивченню здоров'я та безпеки як невід'ємної частини будь-якого курсу (тренінгу), наданого ГО. Зокрема, ми прагнемо залучити всіх тих, хто може сприяти підготовці слухачів до здорових і безпечних умов. Ми будемо просувати концепцію Безпечного навчання. Ми будемо розвиватися у партнерстві з іншими, де це потрібно, структура охорони здоров'я та безпеки, яка може бути використана всіма, щоб допомогти еталону та виміряти продуктивність.

Ми заохочуватимемо та підтримуватимемо підвищення стандартів та підходів «найкращої практики», працюючи у партнерстві з ключовими стейкхолдерами. 

Ми визнаємо наш "обов'язок піклуватися" про здоров'я, безпеку та добробут відвідувачів/слухачів і прагнемо забезпечити стійкий рівень хорошої практики щодо їх безпеки у будь-який час.

Ми прагнемо повністю виконати юридичні зобов'язання щодо забезпечення належних та безпечних умов праці.

Прагнемо впевненості, що всі робочі місця роботодавців мають відповідні та достатні умови для здоров'я та безпеки навчання.

Сприяти підвищенню стандартів здоров'я та безпеки слухачів на всіх робочих місцях роботодавців.

Політика охорони здоров'я та безпеки буде переглядатися за потреби, щоб переконатися, що вона ефективна.

Політика буде змінена там, де це необхідно, і всі співробітники будуть поінформовані про будь-які зміни.

Політика охорони здоров'я та безпеки буде доступна для всіх співробітників.

Навчання

Добре навчений і компетентний персонал, який здійснює робочу діяльність, знижує ймовірність нещасних випадків і травм. Багато нещасних випадків на роботі трапляються в результаті здатності і підготовки людини не відповідати вимогам і навичкам заданого завдання.

Керівництво повинно забезпечити, щоб всі співробітники, які під їх контролем, мали відповідну підготовку та досвід для виконання своїх виділених завдань.

У разі необхідності керівництво повинно визначити і організувати навчання та інструктаж співробітників.

Забезпечено збереження записи про підготовку з охорони здоров'я та безпеки.

Кожен працівник отримує інструкції з безпеки на початку своєї роботи, де можуть бути виявлені будь-які потреби в навчанні. Це стосуватиметься керівництва та персоналу

Під час інструктування всі запити повинні бути вирішені або організовано подальше навчання.

Подальші потреби в навчанні також можуть бути визначені в результаті аудиту або розслідування.

Інструктажі з питань охорони здоров'я та безпеки будуть проводитися на регулярній основі (щорічно, або за потреби, де керівники або інші особи визначили недостатні знання) і зосереджуються на темі, що стосується роботи, що проводиться.

Оцінка ризиків

Керівництво зобов'язане проводити оцінку ризиків діяльності, які становлять значний ризик для здоров'я, безпеки та добробуту співробітників, для забезпечення того, щоб небезпека була усунена або зменшена шляхом впровадження відповідних заходів контролю та безпечних систем роботи.

Оцінка ризиків визначить спектр небезпек, пов'язаних з робочою діяльністю, разом з будь-якими необхідними фікційними діями. Оцінка ризиків буде проводитися для кожної потенційної небезпеки.

Результати оцінки ризиків будуть зафіксовані і, за необхідності, будуть використані для розробки методів заяв для забезпечення безпечних систем роботи.

Копія оцінки ризиків буде доступна на робочому місці, і висновки будуть доведені до уваги всіх співробітників, які можуть постраждали від неї, це буде здійснюватися керівництвом, щоб ті, хто проводить діяльність, розуміли, що вони повинні робити, і контрольні заходи, які необхідно вжити. 

Всі оцінки ризиків будуть контролюватися і переглядатися через регулярні проміжки часу, як правило, щорічно або при зміні робочої практики або обладнання, щоб підтвердити, що всі ризики від роботи контролюються належним чином і відповідають чинному законодавству.

Безпечне місце роботи

ГО робить адекватні заходи для забезпечення того, щоб всі робочі місця підтримувалися в чистому, впорядкованому та безпечному стані.

Безпечний засіб доступу та виходу з усіх робочих місць, де це практично буде забезпечено та підтримується.

Відповідальність всіх співробітників полягає в тому, щоб забезпечити безпеку бенефіціарів і відвідувачів. Всі робочі місця повинні мати відповідні умови для зберігання і використання без ризику для здоров'я.

Сходи

Всі розумні кроки будуть зроблені ГО для забезпечення безпеки співробітників, які працюють з сходами. 

Всі під'їзні сходи, аварійні виходи і т.д. будуть триматися в чистоті від усіх перешкод і добре освітлені.

Будь-яка робоча діяльність з використанням сходів буде оцінена і в результаті цієї оцінки буде надано відповідне обладнання. Будуть введені заходи контролю для зниження ризиків до мінімуму, а використовуване обладнання буде чітко визначене і регулярно перевірятися і підтримуватися.

Обладнання

Всі розумні кроки будуть вжиті для забезпечення здоров'я і безпеки співробітників, які використовують, експлуатують або обслуговують машини та обладнання.

Всі машини та обладнання, передбачені для використання на робочому місці, будуть підлягати системі огляду та обслуговування, як це рекомендовано виробником або уповноваженим з безпеки.

Шум і вібрація

ГО забезпечує проведення відповідну і достатню оцінку ризику для всіх видів діяльності, де є ризик того, що співробітники будуть піддані впливу вище значення, визначеного законодавством.

Забезпечено достатні засоби зв'язку в гучних умовах, особливо якщо, можливо, потрібно буде почути відповідні звуки тривоги.

Електроенергія

Стаціонарні електроустановки будуть підтримуватися в безпечному стані шляхом проведення планових випробувань безпеки відповідно до технічного регламенту.

Огляд і випробування переносного і транспортабельного обладнання будуть проводитися так часто, як це потрібно. (Частота буде залежати від середовища, в якому використовується обладнання, і умов використання, тобто наскільки ретельно воно використовується). Зазвичай це не перевищуватиме 36 місяців для обладнання, що використовується в робочому середовищі.

Протипожежні та евакуаційні процедури

На всіх робочих місцях, які контролюються ГО, здійснена оцінка пожежної небезпеки.

Відповідні заходи впроваджені на всіх робочих місцях:

  • Встановлено засоби виявлення пожежі.

  • Встановлено засоби сигналізації та оповіщення тривоги в разі пожежі.

  • Розміщення протипожежних засобів.

  • Установка аварійного освітлення.

Будуть впроваджені відповідні заходи щодо регулярного технічного обслуговування, обслуговування та випробувань протипожежних засобів.

Інструкції будуть розташовані на всіх робочих місцях з докладними діями, які необхідно вжити в разі пожежі, в тому числі з виявлення пожежі, увімкнення пожежної сигналізації, маршрутів евакуації та пунктів Безпечного розташування.

Там, де особи з інвалідністю використовують робоче місце будуть зроблені додаткові заходи для того, щоб вони могли евакуюватися в надзвичайній ситуації.

Всі співробітники будуть проінформовані, проінструктовані і, за необхідності, навчені протипожежним та евакуаційними процедурами (вжиті заходи, пожежна сигналізація, види і використання пожежної техніки). Ці процедури будуть практикуватися регулярно.

Екстрені процедури

Письмові екстрені процедури для обґрунтовано передбачуваних інцидентів будуть оцінюватися на всіх робочих місцях.

Всі співробітники будуть проінформовані, проінструктовані і там, де це необхідно, пройшли навчання в екстрених процедурах. Ці процедури будуть практикуватися регулярно і записи будуть підтримуватися. Призначені особи будуть визначені для того, щоб взяти під контроль у разі виникнення надзвичайної ситуації.

Перша допомога та звітування про нещасні випадки

Всі співробітники, підрядники та відвідувачі повинні повідомляти про всі нещасні випадки або інциденти, що призводять до травмування будь-якої особи (не тільки працівників), пошкодження будь-якого майна або потенційної причини травми або пошкодження. Звіти повинні бути зроблені відповідно до процедур звітування компанії про нещасні випадки відповідальному за охорону здоров'я, безпеку та навколишнє середовище або керівнику.

Доступ до відповідного обладнання для першої медичної допомоги буде надано на всіх робочих місцях.

Уповноважений державний орган повинен бути невідкладно поінформований, якщо:

  • Будь-яка людина помирає в результаті або у зв'язку з роботою.

  • Будь-яка людина зазнає серйозної травми або захворювання в результаті або у зв'язку з роботою.

  • Людина недієздатна до роботи більше 3 днів поспіль через нещасний випадок на роботі.

  • Будь-яка особа, яка не на роботі (відвідувач, громадськість і т.д.), яка постраждала в результаті нещасного випадку на робочому місці і вимагає лікування в лікарні.

Засоби соціального захисту

Відповідні та достатні об'єкти соціального забезпечення будуть доступні на всіх робочих місцях для всіх співробітників, підрядників та відвідувачів, включаючи:

  • Туалетні приналежності, у тому числі спеціальні зручності для гостей з обмеженими фізичними можливостями.

  • Роздягальні.

  • Зручності для відпочинку, вживання їжі.

  • Питна вода.

Всі об'єкти будуть підтримуватися до задовільного стандарту щодо чистоти/гігієни.

Захист громадськості

Необхідно домовитися, щоб забезпечити, наскільки це обґрунтовано практично, що жоден член громадськості не буде піддаватися ризикам для свого здоров'я та безпеки в результаті діяльності ГО. Там, де здійснюється діяльність, прилеглі громадські території, буде завершена оцінка ризиків і там, де будуть проведені необхідні додаткові заходи контролю, крім тих, які визначені для виконання завдань.

Зловживання алкоголем і наркотиками

Зловживання алкоголем або наркотиками працівниками та підрядниками (включаючи управлінський персонал) може негативно вплинути на здоров'я та безпеку себе або інших осіб на робочому місці. Таким чином, це політика ГО, що алкоголь або наркотики заборонені на робочому місці.

Будь-які особи, відомі як або сильно підозрюються в тому, що вони страждають від алкоголю або наркотиків, повинні бути передані відповідному Керівнику, який домовиться про те, щоб людина була видалена з робочого місця. Будь-який працівник, який приймає рецептурні ліки, які можуть вплинути на його власну безпеку або на інших оточуючих, повинен повідомити керівництво перед початком його робочої діяльності.

Продаж, розповсюдження, володіння або споживання алкоголю на будь-яких приміщеннях, де ГО проводять діяльність, заборонені без письмового дозволу керівництва. ГО вимагає від своїх співробітників відвідувати роботу у відповідному стані без порушень від впливу алкоголю або бути непридатним до роботи через вживання алкоголю.

Порушення заборони щодо вживання алкоголю чи наркотичних засобів є підставою для припинення трудових відносин.

Стрес

На роботі працівник, який сильно постраждав, може стати небезпекою як для себе, так і для оточуючих на робочому місці.

ГО несе відповідальність за контроль за здоров'ям, безпекою та добробутом своїх співробітників, і це включає в себе перегляд впливу стресу на роботі.

Будь-які особи, які, як відомо, або сильно підозрюються в тому, що вони постраждали від стресу, повинні бути передані відповідному Керівнику, який організує для того, щоб людина була під наглядом.

Нові та майбутні матері

ГО буде дотримуватися Правил охорони здоров'я та безпеки на робочому місці і проведе оцінку ризиків для жінок через процедуру оцінки ризиків, з ризиком, з якими вони можуть зіткнутися через свою вагітність.

Після того, як нова або майбутня мати була визначена повинні враховуватися умови праці, годин роботи і завдання, щоб визначити вимоги для забезпечення того, щоб ГО виконує свої обов'язки відповідно до правил.

Відповідальність нової або майбутньої матері полягає в тому, щоб повідомити ГО у письмовій формі про вагітність або недавні пологи (протягом попередніх шести місяців).

 

Додатки:

  1. Інструкція з надання першої медичної допомоги.

  2. Рекомендації роботодавцям та працівникам про дії, у разі виявлення підозрілих предметів або під час обстрілів

КОДЕКС ЕТИКИ ТА СЛУЖБОВОЇ ПОВЕДІНКИ ПРАЦІВНИКІВ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «КИЇВСЬКА ШКОЛА ДЕРЖАВНОГО  УПРАВЛІННЯ ІМЕНІ СЕРГІЯ НИЖНОГО»

ВСТУП

Цей Кодекс етики та службової поведінки (надалі – Кодекс) стосується всіх членів, працівників ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «КИЇВСЬКА ШКОЛА ДЕРЖАВНОГО  УПРАВЛІННЯ ІМЕНІ СЕРГІЯ НИЖНОГО» (надалі – Організація), включно з будь-якими підрядниками та консультантами, які представляють Організацію, або діють від її імені, незалежно від їх посади в організації (надалі – зацікавлені сторони).

Загальні відомості

Цей Кодекс є відображенням орієнтованості Організації на принципи чесності, сумлінності та соціальної відповідальності.

Цей Кодекс не є повним кодексом поведінки, у ньому викладено лише загальні принципи.

Він не замінює собою конкретні діючі політики та процедури, затверджені Організацією.

Місія Організації

Полягає в створенні можливостей для цілеспрямованих, мотивованих та амбіційних лідерів через стипендійне навчання, поширювати успішні та інноваційні методи управління державними органами та організаціями, надаючи навчальні програми та інструменти для впровадження новаторських стратегій. Наші зусилля спрямовані на формування плеяди лідерів, здатних змінювати систему на користь суспільства, сприяючи обміну досвідом, співпраці та створенню мережі для поширення найкращих практик у державотворчих процесах. Наша мета - створення платформи, яка підтримує розвиток нових ідей та лідерів, які будуть творити позитивні зміни в майбутньому на користь усього суспільства.

ЦІННОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ

Етика:

• Нульова толерантність до корупції̈.

• Ми завжди є чесними у відношенні до себе, колег та партнерів. Чесність є основою довіри партнерів.

• Ми завжди дотримуємося культури спілкування з партнерами та колегами.

Співпраця:

• Ми будуємо партнерство через відкрите спілкування, спільне планування та зворотній зв'язок.

Відповідальність:

• Ми відповідальні за наші рішення, дії та результат.

• Ми відповідальні за ефективність використання залучених коштів шляхом оптимізації витрат та належного відбору підрядників та постачальників.

Лідерство:

• Ми впроваджуємо найкращі та сучасні практики роботи благодійної організації бажаючи стати стандартом у сфері навчання дорослих та обміну досвідом.

Прозорість:

• Ми гарантуємо відкритість та прозорість наших дій по досягненню цілей Організації.

Різноманіття та інклюзивність:

• Ми підтримуємо культуру різноманіття, ми будуємо ефективну співпрацю в незалежності від віку, гендеру, раси, релігії, стану здоров’я та інших особливостей людини.

ФУНДАМЕНТАЛЬНІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ

Неприбутковість.

Організація заснована та здійснює діяльність як неприбуткова. Жодна частина отриманих ресурсів не буде використана в інтересах керівників, членів або співробітників Організації, або для будь-яких інших приватних осіб, за винятком випадків, коли Організація сплачує за надані послуги, забезпечуючи статутні цілі Організації .

Неурядовість.

Організація не є частиною та не підконтрольна державним органам влади, їх членам або міжурядовим установам. Організація підтримує незалежність і не пов’язана з будь-якою політичною партією, хоча вона може мати з ними спільні політичні чи законодавчі цілі в межах заявленої місії та цілей.

Організованість.

Організація забезпечує все необхідне документування діяльності, роботу керівних органів, регулярні зустрічі і заходи.

Добровільність.

Організація формується через приватну ініціативу, в результаті добровільних дій осіб, які мають спільні інтереси, цінності та суспільні цілі. Забезпечення добровільних цінностей та принципів залишається основним для роботи.

КЕРІВНІ НАСТАНОВИ

Дотримання законів, правил і положень.

Усі зацікавлені особи Організації зобов’язані відслідковувати та дотримуватися законодавчих актів у всіх видах своєї діяльності. Організація буде припиняти відносини з зацікавленими особами діяльність яких не відповідає цьому Кодексу та чинному законодавству.

Належне використання ресурсів.

Організація прагне найбільш раціонально, ефективно та публічно використовувати залучені ресурси для реалізації своїх програм. Дотримується раціональних принципів оцінки проектів та ініціатив, щоб забезпечити максимальний ефект від використання ресурсів.

Організація використовує свої ресурси виключно для досягнення суспільно корисних цілей.

Чесність та прозорість.

Усі процедури та діяльність Організації, повинні бути повністю прозорими для тих, кого Організація залучає, громадськості, інших громадських установ, відповідних державних органів, медіа, інших зацікавлених осіб та організацій.

Організація надає повну та достовірну інформацію через свої інформаційні матеріали та шляхом надання оперативних відповідей на прийнятні інформаційні запити.

Безпека, здоров’я, ризик.

Організація визнає безпеку та здоров’я людей однією з найвищих цінностей. Ми всі несемо відповідальність за підтримання безпеки, шляхом виконання правил безпеки, санітарних норм та зменшення ризиків поточної та операційної діяльності. Організація прагне забезпечити безпеку робочих місць та уникати ризиків для зацікавлених осіб та отримувачів допомоги. Усі працівники та підрядники мають уникати поведінки або дій, які можуть зашкодити безпечній та ефективній професійній діяльності, а також забезпечити безпеку під час оголошення сигналів «повітряна тривога» або інших сигналів про небезпеку від уповноважених державних органів.

Рівність можливостей.

Організація забезпечує рівні можливості для всіх працівників, партнерів, підрядників, грантоздобувачів та отримувачів допомоги, шляхом застосування широко оприлюднених та послідовних критеріїв при прийнятті та розгляді заявок, процедур та правил. Рішення щодо прийняття на роботу, включення у члени, початку співпраці чи фінансування повинні прийматись виключно на підставі якості документації, заявок та звернень, без огляду на національну, політичну і релігійну належність, стать, спосіб життя, зовнішність та соціально-економічне становище.

Подарунки, гостинність і розваги.

Ділові подарунки, гостинність і розваги (надання та отримання) відносяться до звичайного роду люб’язностей, призначенням яких є налагодження гарних відносин між діловими партнерами. До таких знаків уваги відносимо їжу, напої, квитки на спортивні та культурні заходи, проїзд, проживання та інші послуги. У деяких культурах вони відіграють важливу роль у ділових відносинах.

Слід уникати надання та отримання будь-якого подарунка, грошової винагороди чи розваги, що може вплинути, або може бути розцінена як засіб впливу на ділові відносини.

Грошова вартість будь-якого подарунка має бути мінімальною, так само як і частота дарування.

Крім того, усі розважальні заходи мають бути виваженими та спрямованими виключно на досягнення цілей соціального спрямування.

Ми вимагаємо аби зацікавлені особи дотримувались антикорупційних політик, роблячи подарунки та частуючи посадових осіб.

Крім того, ви ніколи не повинні надавати подарунки чи розваги (або будь-яку іншу особисту вигоду) посадовій особі органу влади або будь-якій іншій особі на її вимогу. Подарунки державним чиновникам, вартість яких є вищою за символічну вартість, не завжди будуть доречними і, ймовірно, будуть незаконними. За таких обставин слід звернутися за допомогою до свого безпосереднього керівника.

Конфлікт інтересів.

Конфлікт інтересів виникає тоді, коли власні інтереси зацікавлених осіб конфліктують, або здаються такими, що будь-яким чином конфліктують, з інтересами Організації . Конфлікт інтересів може виникнути якщо:

• дії особи спрямовані на його/її пряму чи непряму вигоду, або пряму чи непряму вигоду третьої сторони, яка розходиться з інтересами Організації;

• особа, або член його/її родини, отримує незаслужені особисті вигоди в результаті обіймання певної посади в Організації .

Дії, що можуть призвести до виникнення конфлікту інтересів заборонені у всіх випадках, крім тих, коли вони спеціально попередньо схвалені і врегульовані керівництвом.

Не завжди легко визначити чи існує конфлікт інтересів, тому про всі можливі конфлікти інтересів необхідно негайно повідомляти керівництво чи уповноваженого в Організації з етичних питань, який є незалежним від потенційного конфлікту і який буде оцінювати проблему, у разі необхідності звернувшись за порадою до юрисконсульта. Невирішені потенційні конфлікти в яких фігурує працівник, член вищого керівництва або директор, мають бути передані на розгляд керівництва.

Організація декларує рівність можливостей і повагу для співробітників, партнерів, бенефеціарів незалежно від статі чи/або гендеру. Представники Організації зобов’язуються утримуватися від публічного поширення контенту, який має сексиський, дискримінуючий, понижуючий певну спільноту чи стать.

Конфіденційність.

Зацікавлені особи повинні зберігати та захищати конфіденційність довіреної їм інформації, або іншої інформації, отриманої в ході виконання своїх обов’язків, крім випадків, коли розкриття цієї інформації дозволено або є юридично обов’язковим.

Зобов’язання пов’язані з захистом конфіденційної інформації продовжуються навіть після закінчення відносин з Організацією.

Конфіденційна інформація включає в себе всю непублічну інформацію, отриману в межах реалізації відносин з Організацією, або ту, що у разі розголошення може завдати шкоди Організації або її партнерам чи підрядникам.

Тим із зацікавлених осіб, хто має доступ до конфіденційної інформації заборонено передавати цю інформацію будь кому, крім уповноважених на це представників Організації, якщо це необхідно для забезпечення статутної діяльності. Буде докладено зусиль для обмеження доступу до конфіденційної інформації, доступ буде надано тільки тим особам, кому необхідно знати цю інформацію і їх буде попереджено про те, що інформація має залишатися конфіденційною.

Усі сторонні особи, що володіють конфіденційною інформацією відносно Організації мають бути попереджені про те, що вони зобов’язані нікому не розголошувати цю інформацію, крім тих випадків, коли це необхідно для забезпечення статутної діяльності Організації.

Обмеженням прав доступу до конфіденційної інформації слугуватиме підписана Угода про конфіденційність та нерозголошення інформації.

Антикорупційні закони та правила.

Ми зацікавлені в тому, щоб наша діяльність відповідала юридичним та етичним нормам.

Зацікавленим особам рекомендується повідомляти про порушення законів, правил, положень цього Кодексу керівництву Організації або уповноваженому з етичних питань. Жодні репресивні заходи не будуть застосовані у відповідь на таке повідомлення. Неприпустимою є подача завідомо неправдивого звіту або наклепу.

Недотримання антикорупційних законів і нормативних актів та/або антикорупційних політик призведе до публічного розірвання усіх відносин з Організацією.

Утримання від дій, що завдають шкоди колегам (мобінг).

Мобінг (цькування) – систематичні (повторювані) тривалі умисні дії або бездіяльність роботодавця, окремих працівників або групи працівників трудового колективу, які спрямовані на приниження честі та гідності працівника, його ділової репутації, зокрема з метою набуття, зміни або припинення ним трудових прав та обов’язків, що проявляються у формі психологічного та/або економічного тиску, зокрема із застосуванням засобів електронних комунікацій, створення стосовно працівника напруженої, ворожої, образливої атмосфери, зокрема такої, що змушує його недооцінювати свою професійну придатність.

Працівники та керівництво зобов’язані утримуватися від:

  • створення стосовно працівника напруженої, ворожої, образливої атмосфери (погрози, висміювання, наклепи, зневажливі зауваження, поведінка загрозливого, залякуючого, принизливого характеру та інші способи виведення працівника із психологічної рівноваги);

  • безпідставного негативного виокремлення працівника з колективу або його ізоляція (незапрошення на зустрічі та наради, в яких працівник, відповідно до локальних нормативних актів та організаційно-розпорядчих актів має брати участь, перешкоджання виконанню ним своєї трудової функції, недопущення працівника на робоче місце, перенесення робочого місця в непристосовані для цього виду роботи місця);

  • нерівності можливостей для навчання та кар’єрного росту;

  • нерівної оплата за працю рівної цінності, яка виконується працівниками однакової кваліфікації;

  • безпідставного позбавлення працівника частини виплат (премій, бонусів та інших заохочень);

  • необґрунтованого нерівномірного розподілу роботодавцем навантаження і завдань між працівниками з однаковою кваліфікацією та продуктивністю праці, які виконують рівноцінну роботу.

Мобінгом не є вимоги керівника (роботодавця) щодо належного виконання працівником трудових обов’язків, зміна робочого місця, посади працівника або розміру оплати праці в порядку, встановленому законодавством або трудовим договором.

Організація (роботодавець) зобов’язується правильно організувати працю працівників, створювати умови для зростання продуктивності праці, забезпечувати трудову і виробничу дисципліну, неухильно додержувати законодавства про працю і правил охорони праці, здійснювати заходи щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню), уважно ставитися до потреб і запитів працівників, поліпшувати умови їх праці та побуту.

Організація (роботодавець) зобов’язується вживати заходів для забезпечення безпеки та захисту фізичного та психічного здоров’я працівників, здійснювати профілактику ризиків та напруги на робочому місці, проводити інформаційні, навчальні та організаційні заходи щодо запобігання та протидії мобінгу.

Особа, яка вважає що піддається мобінгу має повідомити про це керівництво із зазначенням дати, часу та місця події, додавати копії документів, що підтверджують факти мобінгу.

Цей Кодекс не може і не має на меті описати всі ситуації, які можуть виникнути. Будуть випадки, коли Ви зіткнетеся з обставинами, що не підпадають під жодну з політик або процедур і Вам потрібно буде прийняти рішення щодо програми дій. За таких обставин, або якщо у Вас є питання, що стосуються ваших зобов’язань за цим Кодексом, ми рекомендуємо Вам звернутися до керівництва Організації.

bottom of page