top of page

ЗВІТ

Авторський курс Джеймса Комі “Етичне лідерство”

Тривалість проєкту: 01 липня 2023 року - донині

 

Проєкт реалізується у співпраці  Київської школи державного управління ім. Сергія Нижного та Національного агентства з питань запобігання корупції.

Автор курсу Джеймс Комі — колишній директор Федерального бюро розслідувань (ФБР) США. На цю посаду був призначений за пропозицією президента країни Барака Обами. Звільнений Дональдом Трампом. Однією з причин звільнення Комі називають спробу зірвати розслідування ФБР можливих зв'язків представників Трампа з росією під час президентської кампанії 2016 року. Сьогодні Джеймс Комі – професор у Коледжі Вільгельма та Марії, де читає курс з етичного лідерства.

Курс розглядає концепцію державного управління, базовану на ідеї етичного лідерства. Згідно з цією концепцією, рішення повинні прийматися відповідно до вищих цінностей, таких як Конституція та демократія. 

Мета проєкту — закласти основи переконань, патернів поведінкових моделей і створення Кодексу громадянської честі української нації.

Досягнення проєкту:

Наразі курс вже успішно пройшли три потоки слухачів, серед яких: військовослужбовці, народні депутати, прокурори, офіцери поліції, адвокати, професори та високомотивовані представники інших сфер діяльності.

Авторський курс Джеймса Комі став важливим кроком у розвитку етичного лідерства в Україні. Цей проєкт не лише сприяє консолідації найкращого досвіду, а й сприяє формуванню Кодексу громадянської честі та когнітивному балансу українських еліт у міжнародному вимірі.

Кількісні показники:
3600

випускників

3

потоки слухачів

3

міністерства пройшло навчання та правоохоронні органи

Освіта задля успіху українців

Тривалість проєкту: 02 червня 2023 року - донині

 

Проєкт реалізується Київською школою державного управління ім. Сергія Нижного в партнерстві та за фінансової підтримки інвестиційною компанією BGV Group Management та українською кофаундинговою ІТ-компанією «Genesis».

Учасники програми — лідери освітніх змін у шкільній освіті: керівники закладів освіти, представники органів місцевого самоврядування, провідні вчителі, громадські діячі у сфері освіти. 

Проєкт покликаний знайти обличчя нової української освіти серед лідерів змін у шкільній освіті з усієї країни, які прийдуть зі своїми ідеями та новим баченням. 

Тематичний компонент проєкту охоплює виклики Нової Української Школи, яка працює в умовах повномасштабної агресії, механізми та алгоритми повернення української освіти в деокуповані громади.

Менторка програми Лілія Гриневич — проректорка Київського університету ім. Бориса Грінченка, міністерки освіти і науки 2016-2019 років.

В рамках програми кожен учасник курсу розробляє та захищає проєкт реалізації освітніх змін, який буде впроваджений на рівні закладу освіти, місцевої громади, або своєї організації залежно від спрямування. 

Наразі навчання успішно пройшли два потоки слухачів із 13 областей України, які розробили та захистили 24 проєкти, які охоплюють різні аспекти шкільної освіти. 01 березня 2024 року розпочали своє навчання 35 учасників третього потоку, що свідчить про зростання інтересу до ініціативи та активну участь українських лідерів освітніх змін.

Програма вже зараз є важливим інструментом розвитку шкільної освіти в Україні. Проєкти, розроблені учасниками програми, реалізуються на різних рівнях та відіграють важливу роль у формуванні майбутньої освітньої системи України.

Кількісні показники:
100

учасників

з

13

областей

3

потоки учасників

24

проєкти захищено

Стипендійний навчальний курс для голів громад “Ліга громад”

Тривалість проєкту: 06 жовтня - 12 листопада 2023 року

 

Проєкт реалізований у співпраці: Київська школа державного управління імені Сергія Нижного, Асоціація малих міст України, за підтримки швейцарсько-української програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа.

Мета проєкту  — підготувати лідерів громад до побудови стійкої, діалогової та ефективної взаємодії з управлінськими командами різних державних рівнів і представниками громад. Основними завданнями є забезпечення безпеки громадян і збереження функціонування місцевих систем в умовах конфлікту та відновлення.

Програма курсу спрямована на сприяння розвитку самопізнання, рефлексії та самовдосконалення, що допомагає стати більш свідомими та ефективними у своєму статусі. На прикладі реальних ситуацій та кейсів, а також під час виконання практичних завдань, учасники отримали можливість покращити свої уміння управляти проєктами, приймати стратегічні рішення та розв'язувати проблеми

Цей курс не тільки сприяє змінам на місцевому рівні, але й створює основу для сталого розвитку регіонів та України в цілому. Через підготовку кваліфікованих лідерів громад та мерів ОТГ, проєкт сприяє побудові сталого та ефективного управління, забезпечуючи безпеку громадян і стабільність місцевих систем.

Кількісні показники:
29

учасників

з

11

областей

29

ОТГ

Всеукраїнський стипендійний освітньо-професійний курс для молоді «Державотворець»

Тривалість проєкту: 14 -20 серпня 2023 року

 

Програма реалізована Київською школою державного управління ім. Сергія Нижного спільно з Міністерством молоді та спорту України та за підтримки Української Студентської Ліги.

 

Мета проєкту – допомогти молоді розвивати свої лідерські якості та створити умови для її активної участі у формуванні майбутнього держави.

Головні завдання програми:

1. Підвищення рівня обізнаності молоді щодо державотворення та доброчесності.

2. Активізація громадянської позиції молоді.

3. Сприяння розвитку лідерських якостей учасників програми.

4. Створення спільноти ціннісної, освіченої та проактивної молоді.

5. Ініціація молоді брати відповідальність за творення своєї держави через особисті та професійні досягнення, громадянську активність.

Участь взяли 35 учасників, які пройшли навчання на базі Київської школи державного управління ім. Сергія Нижного. Програма включала лекції та воркшопи від провідних фахівців у сфері реалізації структурних реформ та антикорупційної політики, представників соціально-відповідального бізнесу та громадського сектору.

Складові освітньо-професійного курсу:

- Комплексна навчальна програма з державного управління, боротьби з корупцією, ведення бізнесу та організації громадської діяльності.

- Тренінги з підвищення особистісних компетенцій та свідомого лідерства.

- Ознайомчі візити до державних інституцій для отримання практичного досвіду.

Після проходження навчання відібрано до 20 учасників для подальшого працевлаштування та/або проходження стажування в центральних органах виконавчої влади, бізнес-секторі та громадських організаціях.

Даний проєкт є ядром формування молодіжного лідерства з подальшим менторським супроводом і залученням до роботи в провідних державних інституціях.

Кількісні показники:
35

студентів

40+

стажувань

50+

спікерів

bottom of page